Projekt „Kompleksowa rehabilitacja niepełnosprawnych Amazonek” jest realizowany w sposób ciągły od kwietnia 2021 roku.  20 uczestniczek działań projektowych jest objętych zajęciami terapeutycznymi w zależności od potrzeb każdej z nich. Dla każdej beneficjentki ostatecznej został sporządzony indywidualny plan działania. Wszystkie zajęcia odbywają się w Ośrodku Terapii Amazonek w Suwałkach przy ul. Kościuszki 120, w którym zapewnione zostały zasoby lokalowe i sprzętowe niezbędne do prawidłowej realizacji projektu. Nasza placówka dysponuje dwoma gabinetami do prowadzenia rehabilitacji, które są wyposażone w odpowiedni sprzęt.

     Uczestniczki mogą skorzystać z różnych form wsparcia. Przede wszystkim jest to indywidualna i grupowa rehabilitacja  prowadzona przez wyspecjalizowane fizjoterapeutki. Ponadto prowadzona jest terapia psychologiczna. Konsultacje indywidualne dostosowano do oczekiwań i potrzeb adresatek projektu. Terapia wspierająca przeznaczona jest dla osób przeżywających problemy psychologiczne wywołane skutkami bliskimi i odległymi leczenia (obniżenie nastroju, zaburzenia lękowe, reakcja depresyjna, syndrom przewlekłego zmęczenia, strach przed nawrotem choroby, osamotnieniem). Grupowe warsztaty psychologiczne są dopasowane do aktualnych potrzeb beneficjentek i są to m.in. treningi z wykorzystaniem racjonalnej terapii zachowania, elementów metody Simontona,  treningi relaksacyjne. Uczestniczki mogą skorzystać z różnych form wsparcia. Indywidualne konsultacje dietetyczne mają na celu wesprzeć niepełnosprawne beneficjentki projektu w procesie zdrowienia. Każda z osób korzystających z tego wsparcia ma wykonany wywiad żywieniowy, ocenę BMI i subiektywnej globalnej oceny stanu odżywienia oraz ustalony indywidualny plan żywienia uwzględniający choroby współistniejące.

Podejmowane działania mają na celu pomoc w powrocie do pełnej sprawności, samodzielności i wykonywania ról społecznych pełnionych przed chorobą.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków PFRON.

Harmonogram wykonywania projektu

Regulamin

 

 

 

Aktualny grafik zajęć

Wtorek 17.00 - ćwiczenia zdrowy kręgosłup  - klub Akanta II ul. Chopina 6a

Środa 18.45 - gimnastyka rehabilitacyjna na małej hali Osir

Czwartek 17.00  - ćwiczenia zdrowy kręgosłup  - klub Akanta II ul. Chopina 6a

 

 

Suwalskie Stowarzyszenie Amazonka realizuje zadanie publiczne " Wspieranie działań w zakresie profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia Amazonek" dofinansowanego ze środków Miasta Suwałki.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane Panie zmagające się z rakiem piersi do korzystania z proponowanych zajęć:

  • indywidualnej rehabilitacji,
  • grupowej rehabilitacji ruchowej,
  • indywidualnych porad psychologa,
  • indywidualnych porad magistra rehabilitacji,
  • treningu poznawczego z psychologiem.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Zapisy i bliższe informacje na spotkaniu rekrutacyjnym 05.02.2020 r. o godz.17.00 w sali konferencyjnej Suwalskiego Szpitala

oraz pod numerem tel 691845258

Zapraszamy!!!

 

 

Zajęcia na tydzień 27.01.2020-31.01.2020 r.

 

Czwartek 17.15 Aquapark grota solna - relaksacja

W tym tygodniu nie ma zajęć z Kasią na hali OSIR, ani w Guaranie

Miłego tygodnia! Do Zobaczenia!